LiuGong koneet lyhyt- tai pitkäaikaiseen vuokraukseen CE Rentalilta
Tingi kuluista, älä laadusta! LiuGong -koneilla saat tuottavuuden uudelle tasolle, oli kyse sitten lyhytaikaisesta projektista, tai tarvitset koneen pitkäaikaista käyttöä varten.
Alan ammattilaiset ovat todenneet LiuGongin käytössä toimivaksi ratkaisuksi – edulliset kustannukset ja äärimmilleen hiottu käytettävyys yhdistyvät kustannustehokkuudeksi!
LiuGong 9018F
Pienet mutta pippuriset 1.9ton telakaivukoneet on varustettu hydraulisella kallistuvalla liittimellä ja kolmella kauhalla. Pienestä koostaan huolimatta tämä huolellisesti suunniteltu kaivuri on suorituskyvyltään suuri. Yanmarin moottori sekä muuttuvatilavuuksinen hydraulipumppu varmistavat taloudellisuuden.
Koneissa on kaksi proportionaalista lisähydrauliikkaa, joten myöskään kauhanpyörittäjän asentaminen ei aiheuta tuskaa! Vakiona myös bluetooth-radio ja pikalukitushydrauliikka.
LiuGong 9027F
Tämän 2.7ton telakaivukoneen saa halutessaan Rototilt R1 pihdeillä ja kolmella kauhalla. Kaikessa yksinkertaisuudessaan tämä on nerokas ja loistavasti toimiva kone. Kuten pikkuveljensä 9018F:ssa, myös tässä koneessa on kaksi proportionaalista lisähydrauliikkaa, lukkolinja ja bluetooth-radio!
LiuGong 909E
9ton kokoluokan telakaivukone varustettuna Rototiltin R3:lla, pihtikasetilla sekä kolmella kauhalla. Lyhytperäisenä kone on ketterä liikkeissään, mutta kuitenkin vakaa sekä ulottuva 210 cm kaivuvarren kera. Työlaitteiden vaihto sujuu nopeasti sekä turvallisesti. Tätä konetta voi suositella monenlaisiin töihin.
LiuGong 915F CR ja 915F CR D
Jykevä 16ton (puskulevyllä 17ton) telakaivukone Rototilt R5 pihdeillä ja kolmella kauhalla. Äärimmäisen pidetty kone edustaa huipputeknologiaa! Tehokas Cumminsin moottori, sähköinen Kawasakin esiohjaus ja muut hydraulikomponentit tekevät työskentelystä juhlaa. Tämä on voimakas ja mainiosti käteen sopiva kone ammattilaisten palautteen pohjalta. Turvallisuuteen on panostettu 360° kameralla ja liikkumishälyttimellä.
LiuGong 915F CR tositoimissa – Kimmo Toppila / Sähi Oy
”Pojat ovat olleet kyllä tyytyväisiä LiuGongiin. Se on ollut käteen käyvä kone käytössä. LiuGongista löytyy yllättävällä tavalla voimaa, sillä se nostaa 2,5 tonnin kaapelikelan turhia kyselemättä. Konetta ei siis tarvitse turhaan säätää, kun ruvetaan oikeisiin töihin. Muutenkin kaivuri on kerännyt kehuja, sillä se on todella tarkka liikkeissään ja hyvän tuntuinen laite yleensäkin.”
LiuGong -koneita koskeviin kysymyksiisi vastaa meillä Kimmo Kallio
040 9010 718
kimmo.kallio@cerental.fi